Matthias Manasi poprowadzi Koncert Noworoczny 2024
Matthias Manasi poprowadzi Koncert Noworoczny 2024

Matthias Manasi jest jednym z najbardziej poszukiwanych na arenie międzynarodowej dyrygentów naszych czasów.

NEW YORK , NEW YORK , USA , December 26, 2023 /EINPresswire.com/ — Matthias Manasi poprowadzi Koncert Noworoczny 2024. Koncert Noworoczny odbędzie się 14 stycznia 2024 r. w słynnej hali koncertowej The Platform @ Menara Ken TTDI, Kuala Lumpur w malezyjskiej stolicy Kuala Lumpur, a poprowadzi go niezwykły dyrygent Matthias Manasi z orkiestrą Selangor Symphony Orchestra.

Matthias Manasi wraz z Selangor Symphony Orchestra wykonają utwory z serii „Ponadczasowy Pop, Rock i Broadway”. Manasi uznawany jest za wybitnego dyrygenta i jest jednym z najbardziej utalentowanych i międzynarodowo rozchwytywanych dyrygentów naszych czasów.

W 2017 roku Matthias Manasi został dyrektorem muzycznym i głównym dyrygentem Nickel City Opera Buffalo w Buffalo w stanie Nowy Jork (USA).
Od 2000 do 2013 roku był głównym dyrygentem Orchestra Camerata Italiana (od 2010 roku także dyrektorem artystycznym). W latach 2010 do 2013 był dyrektorem muzycznym Międzynarodowego Festiwalu PuntaClassic z Orkiestrą Filharmoniczną Montevideo w Montevideo.

Jest on również znany i ceniony w Polsce dzięki swojej pracy w Teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie dyrygował operą „Latający Holender” Richarda Wagnera w 2012 r. Między 2013 a 2015 Manasi pracował jako dyrygent Opery Wrocławskiej, gdzie dyrygował operami Anioły w Ameryce, Paradise lost, Król Roger, Hagith, Parsifal, Der fliegende Holländer, Macbeth, Falstaff, La Traviata, Rigoletto, Cavalleria rusticana, Giovanna d’Arco, Lucia di Lammermoor, Les pecheurs de perles, Carmen i Kawaler srebrnej róży, a w latach 2016 i 2017 w Operze Poznańskiej jako dyrygent oper Eugeniusz Oniegin, Anna Karenina, Figaro Gets a Divorce, Halka, Die Meistersinger von Nürnberg, Macbeth, Die Fledermaus, Carmen i Borys Godunow.

Matthias Manasi pobierał lekcje gry na fortepianie od trzeciego roku życia i lekcje gry na skrzypcach od ósmego roku życia. Jako pianista koncertowy zadebiutował w wieku 10 lat. Studiował dyrygenturę na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Stuttgarcie u Thomasa Ungara. Studiował grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Stuttgarcie u Andrzeja Ratusińskiego oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Karlsruhe u Carmen Piazzini. Do jego nauczycieli i mentorów należą także Karl Österreicher, Ferdinand Leitner, Helmuth Rilling, Sylvain Cambreling, Kurt Masur, Georg Tintner, Gianluigi Gelmetti i Jorma Panula. W wieku 19 lat rozpoczął pracę jako repetytor i asystent dyrygenta w Teatrze Państwowym w Stuttgarcie. Zadebiutował jako dyrygent w wieku 19 lat “L’histoire du soldat” Strawińskiego w Wilhelma- Theater w Stuttgarcie. Podczas studiów był asystentem Heinza Holligera, Manfreda Honecka i Miguela Angela Gomeza Martineza. Po ukończeniu studiów podjął pracę jako kapelmistrz w Operze w Kilonii, a następnie jako kapelmistrz w Staatstheater Oldenburg, gdzie dyrygował szerokim repertuarem operowym i symfonicznym.

Matthias Manasi występował gościnnie w Polskiej Operze Narodowej w Warszawie, w Staatstheater Stuttgart, w Operze Lipskiej, w Operze Astana, w Opera de Marseille, w Staatstheater Braunschweig, w Staatstheater Kassel, w Theater Bremen, w Oper Halle, w Operze w Konstancy, w Państwowej Operze w Rousse, w Państwowej Operze Śląskiej, w Teatro Solis, w Stadttheater Klagenfurt oraz na festiwalu w Eutin. Równolegle do kariery operowej Matthias Manasi dyrygował Münchner Rundfunkorchester, SWR Symphonieorchester, Helsinki Philharmonic Orchestra, Niedersächsisches Staatsorchester Hannover, Southern Arizona Symphony Orchestra, Mecklenburgische Staatskapelle Schwerin, Bach-Collegium Stuttgart, Romanian Radio National Orchestra, Kazakh State Philharmonic Orchestra i Württembergische Philharmonie Reutlingen.

Matthias Manasi nagrał wiele utworów dla radia, telewizji i płyt CD dla różnych wytwórni. W dniu 7 kwietnia 2023 r. ukazała się nowa płyta CD wydana przez wytwórnię Hänssler Classic z Matthiasem Manasim w roli dyrygenta Slovak Sinfonietta zawierająca symfonie Mozarta nr 34-36.

IAM
IAM
email us here

Originally published at https://www.einpresswire.com/article/677303312/matthias-manasi-poprowadzi-koncert-noworoczny-2024

Previous articleNew Dissolving Paper Sheet Coated in Crystal Rock Salt Melts Away Snow and Ice for Safe Pedestrian Terrain
Next articleThe Coastal Stewards Announce Expanded Focus on Marine Life Conservation at ‘Winter Wishes Celebration’